2. září 2008 - Závěrečný vandr - 29.8. - 31.8.2008

Skupinka podezřelých osob ( většinou v maskáčích ) začala okupovat vlak mířící z Litvínovského nádraží přes Teplice až do Ústí. Ano, hádáte správně! Byli to účastníci bojového výcviku v oblasti Velký Grunov, Noviny a Mimoň.
Během přestupu na další vlak zjistili tragickou skutečnost - jsou sledováni! Potom, co se rozdělili do bojových skupin ( do dvojic ), se rychle zbavili pozičních čipů, díky nimž byli sledováni a tak nad nimi nepřítel ztratil přehled.
Ovšem až ve Velkém Grunově začala akce s velkým "A" . Dva účastníci, kteří ještě ten den plnili tajnou misi ve vzdálené Plzni, byli podrobeni zkoušce všímavosti aneb "Všimni si červeného Vadima v zeleném poli" . Bohužel neuspěli... A tak je pronásledovatelé v čele s neuvěřitelně maskovaným Zmrzlíkem a Bukvou sledovali až do Novin! Zde vyšla pravda najevo a skupina se opět spojila do jedné, aby snáz unikli hrůzostrašným pronásledovatelům. Uniknout se jim sice povedlo, ale dostali se do přísně střežené oblasti uranových dolů ( skutečně tam byli ).
Tady se projevila jejich neschopnost - bez pomoci hlídače by byli odsouzeni k věčnému bloudění mezi barely od lampy k lampě, kde jim byla oporou pouze trubka opakující jejich vlastní slova.
Pozdě v noci se konečně dostali mimo nebezpečné území a mohli si postavit své kryty.


Druhé ráno - mise pokračuje! Díky zkušenostem nasbíraným předešlý den postoupili na další výcvikové úrovně a byli jim svěřeny k manipulaci granáty, se kterými se muselo zacházet velmi opatrně a Matylda X27 - trojživelné transportéry.
S těmito bojovými vymoženostmi se dostali k vodovodnímu kanálu ( průrva Ploučnice ), který překonali jen díky Matyldám X27. Pokračovali dál.
Přenášení munice ( další část bojového výcviku) se za nedlouho zvrtlo v opravdovou moukovou válku. Po odmoučení pokračovali na jejich další základnu ( zřícenina Ralsko), odkud poslali zašifrovanou zprávu na velitelství.
Nepříteli se nepodařilo je zastrašit pomocí výbuchů ( ohňostrojem ) a tak mohli v kruté zimě nerušeně spát.


Ráno byla jejich základna plná civilistů a proto ji urychleně opustili.
Opět zklamala jejich orientace... skončili totiž místo v horní polovině kopce pod kopcem. Nakonec se dostali na Juliinu vyhlídku, kde splnili poslední úkol - těm co ohluchli při výbuchu granátu, předvedli pomocí pantomimy jejich úkol.
V Mimoni pak už bylo zase bezpečno a účastníci výcviku se v klidu najedli. Poté už je čekalo jen vyhodnocení ( vítězi se stali ZMRZLÍK s VADIMEM ) a odjezd domů.

Vandru se zúčastnili: Vadim, Zmrzlík, Uhlík, Bobr, Harry, Jenda, Saša, Bukva, Cíška, Čert a organizátorky hry byly Špetka a Alča.

Tuto zprávu podaly Uhlík a Špetka!

   Zpět na výběr zápisu   

Nadpis         
Čekejte...

Nahlásit chybu