17. října 2008 - Pirátský víkend pro V+S - 17.-19.10.2008

Druhý ročník akce pro V+S začal pro mě a pro Uhlíka už ve chvíli, kdy jsme v klubovně zjistily, že sklad je zamčený a my se proto nedostaneme dovnitř pro sekeru a jiné potřebné věci.
Naštěstí nás napadlo nalámat šáší ze stromů okolo. To jsme odnesly do klubovny a začali připravovat oheň.
Ve chvíli, kdy byl v klubovně největší zmatek a nepořádek, začali přicházet prckové s rodičema. Nikomu z vás bych nepřála zodpovídat jejich otázky typu "Kolik je vám let??" a "Bude tu někdo dospělej?".
Pak rodiče přece jen uznali, že jsme důvěryhodné osoby, a tak (s upozorněním na sobotní akci extremistů) nám svoje dětičky svěřili a odešli.
Uklidili jsme nepořádek po dřevu, zatopili, chvilku počkali, jestli ještě někdo nepřijde, a pirátský víkend oficiálně zahájili.
První hra byla hra Na přežití aneb Překonej sám sebe, už podle názvu nebezpečná. Účastníci aneb kapitáni lodí, plujících za pokladem, museli na pustém ostrově překonat překážky v podobě přeskakování laviček, stavění živé pyramidy, procházení provazovým bludištěm a občerstvení - modré citróny a slané zelené pití.
Poprali se s tím statečně.
Pak dorazila Kristýnka a doplnila počet vlčat a světlušek na 5.
Potom se hrála ještě jedna jednoduchá hra a hned po ní byl táborák.
Kromě buřtů, sýra a chleba jsme do ohně taky dali několik brambor.
Protože už byla tma a zima, po snězení večeře jsme se přesunuli do klubovny. Mezitím, co se vařila voda na čaj, jsme z dohasínajícího ohně vyndali brambory. Po odkrájení spálené šlupky a osolení byly docela poživatelné.
Po čaji se vlčata a světlušky losováním rozdělili do dvou týmů:
Kristýnka+Barča+Filda
Lea+Matěj J.
Po čtvrthodině přípravy jsme hráli hru o tom, jak dobře se znají. Během hry dorazil Jenda, takže děcka mohly domů (a já Bobrovi) napsat, že na akci opravdu je dospělý dozor.
V deset byla večerka, přečetly se tři příběhy na dobrou noc a šlo se spát.

Ráno začalo netradiční příběhovou rozcvičkou. Během dopoledne se nic moc nedělo, všichni jsme se připravovali na celodenní výlet na tajné místo.
Už při příjezdu autobusem na zastávku Loučná-konečná začali tušit, že půjdeme na hrad Rýzmburk, ale ORG-tým nic neprozrazoval.
Během cesty jsme hráli "Vyvolávací hru". Vyvolávač - Uhlík - mohla kdykoliv říct Bomba/Nálet/Povodeň, a my si museli lehnout na zem/schovat se/stoupnout si na vyvýšené místo.
Kousek od cíle jsme objevili bunkr, kde jsme se několikrát vyfotili. Pak jsme konečně dorazili na hrad, naobědvali se, a sdělili oběma týmům jejich úkol - po procházce hradem nakreslit jeho mapu co nejpřesněji, abychom jim do ní mohli zakreslit místo, kde najít pirátský poklad.
Když byly mapy nakreslené a místo označené křížkem, všichni se rozeběhli hledat po hradě. Po chvíli bloudění poklad našla Kristýnka a u ohniště si ho všichni spravedlivě rozdělili.
Pak jsme vzali věci a šli zpátky do Loučné.
Tady nám autobusák řekl, že kvůli pochodu extremistů nejede přes horní Janov, za což jsme byli všichni rádi.
Ale už u Bílého sloupu jsme museli zastavit - policie do Janova nikoho nepouštěla. Vystoupili jsme z autobusu s úmyslem odvést Barču domů. O několik minut později z Chudeřína směrem k nádraží odešel dav extremistů střežený policií a my se vrátili i s Barčou zpět do autobusu a v pořádku dorazili do klubovny.
Dali jsme si čaj a Jenda s Uhlíkem jeli odvést...
 

   Zpět na výběr zápisu   

Nadpis         
Čekejte...

Nahlásit chybu