13. září 2008 - Kolovandr - Pískovny - 13.-14.9.2008

...aneb bylo nás osm. V sobotu ráno se Bobr, Jenda, Harry, Špetka, Uhlík, Liška, Ondrášek a Barča sešli na konečné tramvaje v Litvínově. Jeli jsme přes Louku do Mariánských Radčic, kde jsme se zastavili na prohlídku kláštera a na jarmark. Chvíli jsme koukali na šermířské souboje a pak vyrazili dál.
Další zastávka byla při prozkoumávání sklepa, na který jsme narazili při hledání cesty do trampské osady. Stěny sklepa byly pokryty duchaplnými nápisy, např.: PEKLO, MAFIE, HOŠI PRYČ, ĎÁBEL,...

Konstatovali jsme, že to nejspíš bude sídlo děsně drsných satanistů a jeli jsme dál. Cestu jsme našli, osadu ale ne. Bloudili jsme v suchém písčitém bludišti podobném měsíční krajině, kde naše kola rozhodně nepředstavovala rakety a tak jsme se propadali do písku a vířili prach.
Největší štěstí z nás všech měl Jenda - podařilo se mu vlastním tělem najít perfektně mazlavé bahno, které si s sebou aktivně vezl celý zbytek víkendu.
Hledání osady jsme vzdali a jeli jsme dál. Za chvíli už jsme před sebou uviděli náš cíl - pískovny u Braňan. Voda byla nádherně čistá a teplá. Vykoupali jsme se, najedli, někteří postavili krokodýla, jiný pískový kopec.

Pak jsme seděli na pláži, odpočívali a povídali si. Najednou se ozvala ohromná rána - někdo se vyboural na silnici za rybníkem.
Vzali jsme kola a rychle tam jeli. V hromadě skla a různých věcí tu stálo rozmlácené auto a o kus dál motorka. Řidič nám řekl, že je v pořádku, že jen potřebuje roztlačit. Kluci ho roztlačili a ten pitomec odjel. Zbylo tu po něm jen nářadí, klíče, nějaké smlouvy a jiné věci.
Motorkář odjel a nám se taky nechtělo zůstávat na tomhle hnusném místě. Vrátili jsme se k rybníku, kde Barča s Ondrou hlídali věci.
Sbalili jsme si věci a jeli najít místo na spaní. Po chvíli hledání jsme si vybrali plácek v lese a šli na dřevo. Pak jsme si sedli k ohni a hráli hru "Ukaž, jak jsi stupidní", která se oficiálně jmenuje "Co se nosí v Paříži". No, moc nám to nešlo.

Pak jsme udělali dvojice a hráli Aktivity. Vyhrála dvojice Jenda+Harry, ale bylo to těsné. My (Špetka+Uhlík) jsme se nedaly.
Pak se projevila celodenní únava a tak jsme šli spát.
Ráno jsme se probudili, nasnídali, sbalili a jeli domů. Všichni jsme dorazili v pořádku a myslím, že za všechny můžu říct, že kolovandr se moc povedl.

Napsaly Špetka+Uhlík   


Vandru se zúčastnili : Bobr, Liška, Ondrášek, Barče, Harry, Špetka, Uhlík, Jenda

   Zpět na výběr zápisu   

Nadpis         
Čekejte...

Nahlásit chybu